“Lubić czytanie – to znaczy godziny nudy, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości”Monteskiusz

16 cze 2014

James Bowen: „Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy”

Tytuł oryginalny: „A Street Cat Named Bob: How one man and his cat found hope on the streets”
Tłumaczenie: Andrzej Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2014
Liczba stron: 288
Wydanie: I
Format: 135x204 mm
Numer ISBN: 978-83-10-12544-6

Człowiek potrzebuje czasem małej iskierki, małego światełka w długim, ciemnym tunelu, aby odbić się od kompletnego dna, kiedy to liczy się tylko przetrwanie każdego kolejnego dnia. Takim właśnie promykiem w życiu pewnego narkomana przebywającego na odwyku stał się kot; mała, ruda znajda, która pojawiła się pewnego wieczoru na korytarzu prowadzącym do jego mieszkania. Chłopak początkowo nie przejął się nim zbytnio, ponieważ myślał, iż czeka na swojego właściciela, a ten zaraz wpuści go do ciepłego i przytulnego domku. Okazało się jednak, że kocur jest bezdomny i na dodatek chory, pociągał łapą, na której miał wielkiego ropnia. Podsumowując: wyglądał jak siedem nieszczęść. Widać było, że akurat ten nie jest rozleniwionym kanapowcem, bo jego chude ciałko nosiło ślady walk z psami i innymi zwierzętami. Mężczyzna zabrał futrzaka do kliniki weterynaryjnej, gdzie został on przebadany, przepisano mu antybiotyk, który miał przyjmować przez dwa tygodnie. Po skończonej kuracji dotychczasowy opiekun dowiedział się, że jego nowy „współlokator” wcale nie zamierza się od niego wyprowadzać, a na dodatek zapragnął towarzyszyć mu w pracy! Ten uparty, a zarazem mądry kot otrzymał imię Bob i stał się dla swojego pana nadzieją na lepsze jutro.

2 cze 2014

Stosik: maj 2014

Po III Międzynarodowych Targach Książki w Białymstoku obiecałam sobie, że nie będę kupowała większej ilości książek... Niestety nie udało mi się tego dotrzymać danego sobie słowa, gdy weszłam na stronę sklepu internetowego Sonii Dragi. Wynikiem moich zakupów jest sześć książek, w tym jeden audiobook. 

A oto jak prezentuje się stosik:

   Tak więc zacznijmy od strony lewej:
  • Michelle Moran "Córka Kleopatry"
  • Michelle Moran "Heretycka Królowa"
  • Raymond Khoury "Znak"
  • Maxime Chattam "Upiorny zegar"
  • Maxime Chattam "Requiem otchłani"
  • Maxime Chattam "Tajemnice chaosu"
  • Alan Furst "Szpiedzy w Warszawie" audiobook
Na zdjęciu, nie ma jeszcze jednej książki z tego wydawnictwa zakupionej na allegro
  • Mario Giordano "Eksperyment Black Box"
Podsumowanie:
W tym miesiącu mimo natłoku pracy udało mi się przeczytać pięć książek, z czego opublikowane zostały na razie tylko trzy recenzje, pozostałe dwie pojawią się w najbliższym czasie:
Ktoś trafił na mojego bloga, ponieważ poszukiwał nazwy dania z którego szczyci się Florencja, wprawdzie kucharka ze mnie marna, ale już wiem, że chodziło o befsztyk!