“Lubić czytanie – to znaczy godziny nudy, które człowiek miewa w życiu, zmieniać na godziny radości”Monteskiusz

26 lis 2014

James Bowen: Świat według Boba. Dalsze przygody ulicznego kota i jego człowieka.

Zupełnie przypadkowo trafiłam na informację o polskiej wersji książki, której pierwszą część, zatytułowaną „Kot Bob i ja”, przeczytałam już jakiś czas temu i bardzo mi się podobała (recenzja). Po jej zakończeniu żałowałam, że jej kontynuacja nie została jeszcze wydana. Lecz kiedy tak się już stało i kolejna powieść o niezwykłym kocie i jego właścicielu znalazła się na półkach księgarni, niezmiernie się ucieszyłam i dwa dni po premierze miałam już w swoich dłoniach „Świat według Boba. Dalsze losy ulicznego kota i jego człowieka”. Choć czytałam wtedy inną powieść to nie mogłam oprzeć się wielkiej pokusie i sięgnęłam po nią. Najnowsza historia Jamesa Bowena i jego pupila została ogłoszona światowym bestsellerem, tak jak poprzedni jej tom. 

18 lis 2014

Trudi Canavan: Złodziejska Magia

Trudi Canavan jest australijską pisarką, która stworzyła trzy trylogie: „Czarnego Maga”, „Zdrajcy” oraz „Erę Pięciorga”. Sławę zyskała głównie dzięki pierwszej z wymienionych serii książek. Całkiem niedawno została w Polsce wydana „Złodziejska Magia”. Jest to pierwszy tom nowego cyklu zatytułowanego „Prawo Millenium”. Nowa powieść opowiada losy dwóch młodych osób: maga Tyena Ironsmeltera oraz córki farbiarza Rielle Lazuli.


15 lis 2014

Magiczny świat zapachów #1: spotkanie z Yankee Candle i Home Sweet Home

Zmysł powonienia od zarania ludzkości służy nam w poznawaniu otaczającego nas świta. Któż z nas nie pamięta zapachu świeżo skoszonej trawy, powietrza po gwałtownej burzy. Nie zawsze jest możliwość powąchania świeżych malin zimą czy przypomnienia sobie jak pachnie lodowate powietrze podczas lata. Bardzo możliwe jest to, że nie ma możliwości wyciągnięcia danego zapachu z przysłowiowej kieszeni i napawanie się nim. Byłam w wielkim błędzie, bo dzięki blogom poznałam Yankee Candle. Wszyscy, co się zetknęli z zapachami z tej firmy, wyrażają się o nich nad wyraz pochlebnie. Moje wcześniejsze doświadczenia ze świecami zapachowymi nie są pochlebne. Wydobywający się zapach był nad wyraz krótko trwały i mało intensywny. Miałam nadzieję, ze w tym wypadku będzie inaczej.

12 lis 2014

Jonathan Holt: Carnivia - Bluźnierstwo

W Polsce dzieci dostają prezenty od Świętego Mikołaja 24 grudnia. We Włoszech wygląda to troszkę inaczej, bowiem podarki przynosi 6 stycznia wiedźma zwana La Befaną. Właśnie w taki ciepły, radosny dzień, kiedy wszyscy uroczyście świętują, na stopniach weneckiego kościoła Santa Maria della Salute zostają znalezione ciało kobiety ubranej w szaty katolickiego księdza. Choć zwłoki nosiły ślady brutalnego morderstwa, to większym szokiem był dla gapiów oraz dla samej policji fakt, iż ofiara miała na sobie strój duchownego. Do rozwiązania tej niezwykłej zagadki zostaje wyznaczona młoda pani kapitan karabinierów, Katerine Tappo. Mniej więcej w tym samym czasie do amerykańskiej bazy wojskowej we Włoszech, Camp Ederze, przyjeżdża podporucznik Holly Bolland. Została ona przeniesiona do nowej bazy na własne życzenie, jako że tam się wychowała i dorastała. Możliwość powrotu do tego miejsca, z którym wiązało się mnóstwo dobrych wspomnień było spełnieniem jej marzeń. W tym samym czasie w jednym z włoskich sądów toczy się proces, który ma zadecydować o przyszłości geniusza komputerowego Danielle Barbo. Choć z pozoru nic nie łączy tej trójki, to wkrótce okaże się jak wiele mają ze sobą wspólnego, a Wenecja, miasto, w którym rozgrywa akcja powieści, pokaże swoją inną, wcale nie romantyczną twarz.

9 lis 2014

[Zapowiedź] Anna Gruszka: Splątany warkocz Bereniki

„Splątany warkocz Bereniki” to debiutancka powieść Anny Gruszki, która ma szansę okazać się jedną z najgorętszych polskich powieści ostatnich lat.

Mimo dużej intensywności scen erotycznych „Splątany warkocz Bereniki” nie jest kolejną kopią „Pięćdziesięciu twarzy Greya”.

Historia Bereniki – choć również skrząca się zmysłowością i nieokiełznaną erotyką – to opowieść rozpięta na dużej palecie emocji, nasycona tęsknotą, żarem uczuć i trudnymi życiowymi wyborami.

Ale to także powieść o samotności i desperackiej próbie otwarcia się na głos swojego serca, choć przez wiele lat starało się ten głos ignorować.

Książka, którą będziesz czytać z wypiekami na twarzy, która uwiedzie Cię niezapomnianą historią miłości tyleż pięknej, co kontrowersyjnej.

„Splątany warkocz Bereniki” to rozpalająca zmysły historia dziejąca się we współczesnym Krakowie i po części w Australii.

Opowieść o pragnieniu prawdziwego uczucia skrywanego za zasłoną pracoholizmu, imprezowania, szybkiego seksu i przypadkowych relacji.

Odważna opowieść dla odważnych kobiet.

Najgorętsza książka na zimowe wieczory!

*

Berenika ma 28 lat, mieszka w Krakowie, jest prawnikiem w prywatnej firmie, no i może trochę tęskni za miłością. Gdyby to była bajka dla grzecznych dziewczynek, pojawiłby się teraz książę na białym koniu i żyliby długo i szczęśliwie.

Ale to nie jest bajka dla grzecznych dziewczynek, bo rycerz jest… no właśnie, kim on dla niej jest? I jak ich kontrowersyjny związek wytłumaczyć innym? Przyjaciołom, rodzinie... A przede wszystkim sobie.

Wydaje się, że w takiej sytuacji półtoraroczny kontrakt Piotra w Australii jest wybawieniem albo odroczeniem kary.

Berenika zostaje sama w wielkim mieszkaniu ukochanego i jakoś musi wypełnić samotne miesiące. Gdyby kierowała się rozsądkiem, nigdy w jej domu nie pojawiliby się dwaj lokatorzy i może nie zrobiłaby tylu głupstw.

Ale Berenika nigdy nie była rozsądna, dlatego plącze nici swojego życia w wyjątkowo skomplikowaną materię. Kocha, tęskni i próbuje przeczekać. A czeka wyjątkowo nerwowo i niekonsekwentnie...

Tytuł: Splątany warkocz Bereniki
Autor: Anna Gruszka
Format: 143x205
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61386-53-7
Liczba stron: 600
Cena: 39,90 zł

Premiera: 19.11.2014

4 lis 2014

Stosik: październik 2014

W październiku nie ogarną mnie szał zakupowy i się z tego powodu niebywale cieszę. Piękna ciepła temperatura zniknęła, zastąpiona przez dość mroźne powietrze. Mam nadzieję, że zima nie nadejdzie szybko.

W tym miesiącu mój stosik wygląda następująco:


Od góry:
  1. James Bowen "Świat według Boba", Nasza Księgarnia 
  2. Cathy Glass "Zapomniane dziecko", Muza SA, nie mogłam się oprzeć pokusie zakupu po przeczytaniu fragmentu książki (recenzja tu)
  3. Neal Stephenson "Reamde", Mag, kupiona po niesamowitej cenie 13.45 zł  w księgarni taniaksiazka.pl 
  4. Zenon Kosidowski "Gdy słonce było bogiem", Iskry, niesamowita książka o odkryciach archeologicznych. W domu mam pierwsze wydanie tej pozycji lecz jest z opłakanym stanie bez okładki i brakuje kliku końcowych rozdziałów

 Stosik recenzencki:
 Od góry:

  1. Arthur Conan Doyle "Sprawy Sherlocka Holmesa", Biblioteka Akustyczna (od Kostnicy)
  2. Jonathan Holt, Carnivia - Bluźnierstwo, Akurat (od Bussines and Culture) 
Mam nadzieję, że podobają się Wam moje nowości.