7 lip 2015

[Zapowiedź] Kate Atkinson: Kiedy nadejdą dobre wieści?

Brytyjska pisarka Kate Atkinson jest znana czytelnikom przede wszystkim z powieści obyczajowej "Jej wszystkie życia" oraz serii kryminałów. 29 lipca 2015 roku będzie premiera najnowszej książki tej autorki pod tytułem "Kiedy nadejdą dobre wieści?". Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Jest to trzecia powieść o detektywnie Jacksonem Brodim.

Upalny letni dzień. Rodzina Joanny Mason wybiera się na leniwą przechadzkę wiejską ścieżką. Za chwilę życie Joanny zmieni się na zawsze... 
Trzydzieści lat później, noc. Były prywatny detektyw Jackson Brodie jedzie zatłoczonym pociągiem. Pogrążony w myślach nie przeczuwa, że jego podróż zostanie brutalnie przerwana... 
Po męczącym dniu 16-letnia Reggie chciałaby odpocząć przed telewizorem. Jednak spokojny wieczór przerywa przerażający dźwięk. Na szczęście Reggie jest z zasady przygotowana na wszelkie niespodzianki. . . 
Pewnego dnia losy tych trzech osób nieoczekiwanie się splatają. 

Do tej pory ukazały się:

1) Zagadki przeszłości

Zazdrosny mąż podejrzewa żonę o zdradę. Dwie siostry dokonują szokującego odkrycia. Uznany prawnik prowadzi śledztwo w sprawie dawnego morderstwa. W tym samym czasie pewna pielęgniarka traci siostrzenicę, a starsza pani swoje koty… Te wszystkie sprawy spadają na barki prywatnego detektywa, Jacksona Brodiego. Były policjant, świetny dochodzeniowiec, przeżywa ciężkie chwile – otaczają go śmierć i intrygi, a na dodatek boryka się z rodzinnymi problemami. Mimo przeciwności losu, Brodie kontynuuje śledztwa. Ku swojemu zaskoczeniu szybko dostrzega związek między sprawami! Czy w natłoku nieszczęść podoła wyzwaniom?

2) Przysługa

Lato. W Edynburgu trwa festiwal teatralny. Ludzie oczekujący na poranny spektakl są świadkami drogowej stłuczki i brutalnej napaści, które odmienią życie wszystkich zaangażowanych. Jednym z postronnych obserwatorów zajścia jest Jackson Brodie, były żołnierz, były policjant oraz były prywatny detektyw – a wkrótce główny podejrzany w sprawie o morderstwo.

10 komentarzy:

 1. Zapowiada się bardzo interesująco :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki z tej "Czarnej serii"- większość jest naprawdę dobra. Ta też tak się zapowiada.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej autorki, a widzę, że powinnam się nią zainteresować. Uwielbiam kryminały, a to co napisałaś zapowiada się ciekawie, na pewno przeczytam przynajmniej jeden tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nigdy - niestety - nie pociągały mnie powieści detektywistyczne. ale moja siostra jest pasjonatką, a nie kojarzę, żeby miała okazję przeczytać te pozycje. mam już pomysł na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, czarna seria jest świetna :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak najbardziej polecam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Każdego interesuje coś innego. Mimo mi, że dzięki temu wpisowi masz już pomysł na prezent dla siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie znam twórczości tej autorki, ale zaintrygowałaś mnie, dlatego będę miała na uwadze "Kiedy nadejdą dobre wieści?"..

  OdpowiedzUsuń
 9. Dagmara Dagmara11 lipca 2015 14:05

  Lubię kryminały:)

  OdpowiedzUsuń