10 gru 2014

[Zapowiedź] Katarzyna Puzyńska: Trzydziesta Pierwsza

Na swoim profilu fb Katarzyna Puzyńska podała datę premiery trzeciego tomu przygód policjantów z lipowa pod tytułem "Trzydziesta Pierwsza". W księgarniach będzie ona dostępna 24 lutego 2015 roku. 

Lipowo szykuje się do świąt Bożego Narodzenia. Domy udekorowano kolorowymi światełkami. Wszystko pachnie sosnowym igliwiem, a w ceglanym kościele śpiewa się głośno kolędy. Jedno tylko mąci spokój mieszkańców wsi: już za kilka dni do Lipowa ma wrócić morderca. Przez długie piętnaście lat nikt we wsi nie wymawiał nawet jego imienia. Młodszy aspirant Daniel Podgórski ma szczególne powody, żeby nienawidzić mężczyzny. To właśnie on wywołał pożar, w którym zginął bohatersko ojciec policjanta. Jakby tego było mało, we wsi zjawia się rodzeństwo ze Szwecji, które grozi jednemu z mieszkańców. Podgórski stara się zapanować nad sytuacją. Nie spodziewa się jednak, że na dzień przed Wigilią zabójczy ogień zapłonie na nowo. Kto zginie tym razem? Czy wydarzenia z przeszłości mają jakiś związek z tegorocznym pożarem? Sprawy komplikuje dodatkowo tajemnicze znalezisko w opuszczonej leśnej osadzie zamieszkanej kiedyś przez sektę, której członkowie popełnili zbiorowe samobójstwo.

Do tej pory w serii ukazały się:

Tom pierwszy (premiera: 6 luty 2014)

Tom drugi (premiera: 4 września 2014)

4 komentarze:

 1. Nie miałam przyjemności zapoznania się z prozą autorki, jednak brzmi bardzo interesująco. Z chęcią bym się skusiła na wszystkie części :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej autorki, ani tej serii, ale opis książki bardzo mnie zaciekawił. Będę musiała rozejrzeć się za poprzednimi częściami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś w sam raz dla Ciebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, tylko najpierw muszę przeczytać "Więcej czerwieni" :)

  OdpowiedzUsuń