8 sty 2015

[Zapowiedź] Kate Atkinson: Przysługa

Kate Atkinson jest brytyjską pisarką znaną w Polsce dzięki książkom "Jej wszystkie życia" oraz "Zagadki przeszłości". 14 stycznia 2015 r, nakładem wydawnictwa Czarna Owca, będzie miała premiera drugiego tomu przygód  prywatnego detektywa Jacksona Brodiego.

Lato. W Edynburgu trwa festiwal teatralny. Ludzie oczekujący na poranny spektakl są świadkami drogowej stłuczki i brutalnej napaści, które odmienią życie wszystkich zaangażowanych. Jednym z postronnych obserwatorów zajścia jest Jackson Brodie, były żołnierz, były policjant oraz były prywatny detektyw – a wkrótce główny podejrzany w sprawie o morderstwo. 

W serii z prywatnym detektywem Jacksonem Brodie, do tej pory ukazały się:

 1. "Zagadki przeszłości"
Zazdrosny mąż podejrzewa żonę o zdradę. Dwie siostry dokonują szokującego odkrycia. Uznany prawnik prowadzi śledztwo w sprawie dawnego morderstwa. W tym samym czasie pewna pielęgniarka traci siostrzenicę, a starsza pani swoje koty… Te wszystkie sprawy spadają na barki prywatnego detektywa, Jacksona Brodiego. Były policjant, świetny dochodzeniowiec, przeżywa ciężkie chwile – otaczają go śmierć i intrygi, a na dodatek boryka się z rodzinnymi problemami. Mimo przeciwności losu, Brodie kontynuuje śledztwa. Ku swojemu zaskoczeniu szybko dostrzega związek między sprawami! Czy w natłoku nieszczęść podoła wyzwaniom?
Follow my blog with Bloglovin

3 komentarze:

 1. Z pewnością jest to pozycja, która mnie interesuje i z którą chętnie bym się zapoznała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiedź nie zainteresowała mnie, dlatego poczekam jak pojawią się recenzję. To może naprowadzi moją decyzję co do tej książki. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Urszula Witkowska20 stycznia 2015 12:23

  Czytałam "Jej wszystkie życia" i teraz się zastanawiam, czemu właściwie nie sięgnęłam po "Zagadki przeszłości", a teraz jeszcze "Przysługa" - chyba powinnam nadrobić zaległości...

  OdpowiedzUsuń