5 mar 2015

[Zapowiedź] Anne Bishop: Srebrzyste wizje

Dzisiaj na facebooku Wydawnictwa Initium pojawiła się zapowiedź najnowszej książki jednej z moich ulubionych autorek Anne Bishop pod tytułem "Srebrzyste Wizje" i jest to trzeci tom z cyklu Inni. Premiera planowana jest na 5 czerwca 2015. Już nie mogę się doczekać!!

SREBRZYSTE WIZJE
INNI, Tom III

Inni uwolnili więzione przez ludzi cassandra sangue, nie zdając sobie sprawy z tego, jak poważne konsekwencje będzie to miało dla wieszczek. Tym delikatnym istotom grozi teraz podwójne niebezpieczeństwo – ze strony ludzi, którzy dla swoich niecnych celów chcą kontrolować ich przepowiednie, ale też ze strony ich samych. W tej sytuacji Simon Wilcza Straż, zmiennokształtny przywódca Innych, zmuszony jest prosić o pomoc Meg Corbyn, wystawiając ją na wielkie ryzyko.

Meg nadal walczy z uzależnieniem od euforii, która pojawia się przy wygłaszaniu przepowiedni. Wie, że za każdym razem, gdy sięga po brzytwę, igra ze śmiercią, jednak jej wizje są dla Simona jedyną szansą na rozwiązanie konfliktu. Wrogowie Innych za Atlantykiem rosną w siłę, a działania fanatycznego ruchu w Thaisii zaczynają zagrażać Dziedzińcowi.*

Do tej pory w cyklu Inni ukazały się:

"Pisane Szkarłatem" tom 1, [recenzja tutaj]

"Morderstwo Wron" tom 2, [recenzja tu]

* tekst zapowiedzi jak i okładka pochodzą z fb Wydawnictwa Initium

20 komentarzy:

 1. Nie miałam styczności z autorką, ale wiele o niej słyszałam dobrego, więc póki co może uda mi się zapoznać z wcześniejszymi jej dziełami, pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie cztalam o dziwo ale znam autorke :P coz za zbieg okolicznosci ze tu juz trylogia wychodzi!

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zbyt tragiczne doświadczenia z prozą Anne Bishop by kiedykolwiek sięgnąć po jeszcze jedną jej książkę. Jej Trylogia Czarnych Kamieni była dla mnie drogą przez mękę. Straszne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Seria Inni jest świetna gorąco ją polecam, a jeśli zaczniesz od Czarnych Kamieni to przygotuj się na to, że na początku będziesz zdezorientowana i nie będziesz wiedziała o co chodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mogę Ci powiedzieć szczerze, że seria Inni diametralnie różnią się od Czarnych Kamieni, stylistycznie i językowo. Widać, że autorka naprawdę postarała się nad dopracowaniem fabuły, nie ma takiego chaosu jak w tamtym cyklu. Ale nie namawiam Cię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kocham! Kocham! Kocham! I już niecierpliwie odliczam dni do premiery :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam kilka książek Anne na czytniku, ale nie mogę znaleźć czasu, aby przeczytać. Zawsze coś jest ważniejsze...

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam w bibliotece dwa pierwsze tomy, więc na pewno po nie sięgnę. Lubię twórczość Bishop, dzięki serii Czarne Kamienie. ;)


  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. książek tej autorki jeszcze nie czytałam, ale jakąś część na swojej półce posiadam i myślę, że przeczytam, w końcu to moja tematyka;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Polecam jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Inni są naprawdę warci przeczytania, jej poprzednie serie zwłaszcza Czarne Kamienie są dla czytelników problematyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawa okładka. Kojarzy mi się trochę z Robinsonem Crusoe - nie wiem niestety dlaczego.

  OdpowiedzUsuń
 13. Słyszałam już o tej autorce... czas się za nią zabrać ;)
  pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też nie wiem dlaczego :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Skoro mówisz, że widać poprawę to może dam jej jeszcze szansę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 16. Twórczość autorki kojarzę z blogów, ale sama nie miałam okazji czytać jej twórczości i raczej tak szybko po nią nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń