7 sie 2015

Stosik: lipiec 2015


Piszę ten wpis już od kliku dni i jakoś nie mogę zwyczajnie go skończyć, a to ktoś mi przeszkadza a to zwyczajnie nie mam siły i weny napisać coś sensownego ze względu na wysokie temperatury. Tylko z pogody cieszy się zasadzony korzeń imbiru, który do tej pory spał sobie a teraz wypuścił pęd i rośnie w oczach. 

W pierwszym tygodniu tego wakacyjnego miesiąca odwiedziłam miasto krasnali, które można spotkać w przeróżnych miejscach, kawiarni z książkami itp. Nadmienię tylko, że bardzo podoba mi się dworzec główny, nie mogę się na niego napatrzeć. Jest piękny kojarzy mi się z architekturą krajów arabskich lub hiszpańskiej Andaluzji. Tym tajemniczym miastem jest Wrocław, który odwiedzam co roku i za każdym razem jestem nim zachwycona. Tylko ta temperatura zbytnio nie zachęcała do zwiedzania tylko do siedzenia w Aquaparku. Przy okazji miałam możliwość obejrzenia pokazu tańca z ogniem. Poniżej, filmik jaki udało mi się nakręcić, nie jest to cały pokaz ponieważ zabrakło mi pamięci w telefonie :(


Po fali upałów przyszło ochłodzenie i straszne anomalie pogodowe w tym trąby powietrzne. Podczas przechodzących burz pioruny uderzały tak często, że miałam wrażenie iż jestem na dyskotece. Uwielbiam patrzeć na wyładowania atmosferyczne lecz tym razem natura ukazała swoje niezwykle groźne oblicze. Mam nadzieję, że nie powtórzy się to już więcej.

W lipcu jakoś nie miałam natchnienia do pisania i czytania co było widoczne na blogu, dodatkowo w pracy miałam dużo spraw do załatwienia więc czasem mimo, że wróciłam do domu to zastanawiałam się nad rozwiązaniem lub obejściem problemu jaki napotkałam :) 

Ostatnio na profilu bloga na fb, zauważyłam bardzo dziwną rzecz. Zasięg postów nagle zmalał do zera. Nie wiem co jest tego przyczyną, może ktoś się spotkał z takim nietypowym zachowaniem i wie jak to wyjaśnić.

W trakcie czerwca pojawiły się trzy wpisy:

[Zapowiedź] Kate Atkinson: Kiedy nadejdą dobre wieści?
Krótka informacja o najnowszej książce Kate Atkinson 

S. J. Parris: Profanacja
"Profanacja" jest trzecim tomem opowiadającym o przygodach włoskiego filozofa Giordano Bruno. Książka strasznie mi się spodobała, jest świetnie napisana. Polecam wszystkim. 

Wojciech Siudmak i jego fantastyczna wyobraźnia
Przestawienie przepięknych ilustracji jakie, można znaleźć w Kronikach Diuny Franka Herberta wydanych przez Rebis.   

Idąc dalej z podsumowaniem:
Obserwatorów bloggera: 64
Obserwatorów Google+: 165
Obserwatorów Facebooka: 31

Dziękuję wszystkim za odwiedziny oraz pozostawione przez Was na pamiątkę w formie komentarza.

Stosik


Myślałam, że w tym miesiącu stosik będzie minimalistyczny, lecz wszyło inaczej.

  • Kenneth Grahame, "O czym szumią wierzby", Wydawnictwo Olesiejuk - klasyka literatury dziecięcej, pięknie wydana, nie mogłam się powstrzymać i ją kupiłam. Od dawna miałam ochotę aby ją zakupić i w końcu się udało
  • Natsuo Kirino,"Ostateczne wyjście", Sonia Draga - promocja na stronie Sonia Draga
  • Matthew Pearl, "Klub Dantego", Sonia Draga - j.w.
  • Erik Axl Sund, "Katarsis", Sonia Draga - j. w. 
Na zdjęciu nie ma książki "Profesor Stoner" bo ma ją u siebie moja mama. 

Stosik recenzyjny

  • Marek Krajewski,"Śmierć w Brealau", Biblioteka Akustyczna - od portalu Kostnica

1 komentarz:

  1. Ever wanted to get free Google+ Circles?
    Did you know that you can get these AUTOMATICALLY & TOTALLY FOR FREE by getting an account on Add Me Fast?

    OdpowiedzUsuń